شخصیت مثبت – راه های افزایش شخصیت مثبت
 • » مقالات » شخصیت مثبت – راه های افزایش شخصیت مثبت
 • امتیاز 4.67

  شخصیت مثبت – راه های افزایش شخصیت مثبت

  Positive character

  داشتن شخصیت مثبت و تمرکز بر روی آن، در جامعه امروزی بسیار مهم است و یک عامل اصلی برای به دست آوردن بسیاری از موفقیت های شخصی است.

  رژیم ذهنی شما عمدتاً شخصیت شما را شکل می دهد و شخصیت شما تقریباً همه چیز شما را در زندگی تعیین می کند.

  رژیم ذهنی چیست؟ به خواندن ادامه دهید. در ادامه اهمیت این مقوله را توضیح خواهیم داد. 

  هنگامی که ذهن خود را با تأییدات مثبت، اطلاعات، کتاب ها، گفتگوها، برنامه ها و فایل های صوتی و افکار مثبت تغذیه می کنید، یک نگرش مثبت و شخصیت مثبت تر را ایجاد می کنید. 

  با پیدایش نگرش و شخصیت مثبت تر، ما یاد می گیریم که چگونه تأثیرگذار باشیم و با تأثیرگذاری خودمان بر روی دیگران، آنها را متقاعد کنیم. تأثیرگذاری یکی از راه های افزایش اعتماد به نفس است. 

  همانطور که تناسب اندام باعث می شود فرد از آمادگی جسمانی خوبی برخوردار شود، ما نیز می توانیم سطح بالایی از عزت نفس و نگرش مثبت را با تمرین و تمرین کردن به دست آوریم.

  در ادامه ۷ راه ( راه های افزایش شخصیت مثبت ) برای تبدیل شدن به یک فرد کاملاً مثبت را ذکر خواهیم کرد.

  ۱- تضمین های مثبت

  هنگامی که با خودتان صحبت می کنید، این صحبت مثبت باشد. شما باید بتوانید گفتگوهای داخلی خود را کنترل کنید. از تصدیق های مثبت و در زمان مثبت استفاده کنید. در پائین چند تصدیق ذکر شده است.

  ” من خودم را دوست دارم “

  ” من می توانم آن را انجام دهم “

  ” احساس فوق العاده ای دارم “

  ” من مسئولم ” 

  ما معتقدیم که ۹۵ درصد از احساسات ما نشأت گرفته از صحبت هایی است که ما با خودمان داریم و بسیار غم انگیز و فاجعه بار است که ما عمداً و آگاهانه با یک روش مثبت و سازنده با خودمان صحبت نکنیم. به طور مثال، فکر کردن به چیزهای ناراحت کننده عزت نفس شما را پائین می آورد و موجب نگرانی و اضطراب اجتماعی می شود. 

  ذهن شما مانند یک باغ است. اگر گلها را عمداً کشت نکنید و به رشد و نمو گلهای خود نرسید، علف های هرز بدون هیچ دلیلی رشد می کنند و باعث زحمت و زیان شما خواهند شد.

  نتیجه: اعتماد به نفس خود را کشف و آن را افزایش دهید. 

  ۲- تجسم مثبت

  شاید قدرتمندترین توانایی و یکی از مهم ترین راه های افزایش شخصیت مثبت توانایی تجسم کردن و دیدن اهداف خود از قبل باشد.

  یک تصویر واضح و هیجان انگیز از هدف خود و زندگی ایده آل خود ایجاد کنید و این تصویر را در ذهن خود دوباره و دوباره پخش کنید.

  بهبود در زندگی شما با بهبود در تصاویر ذهنی شما آغاز می شود. شما همانطور که داخل ذهن خود را مشاهده می کنید، خارج ذهن و وجود خود را خواهید دید. 

  ۳- افراد مثبت

  انتخاب شما از افرادی که با آنها زندگی می کنید، کار می کنید و متعهد می شوید، تأثیر بیشتری بر احساسات و موفقیت شما دارند. امروز تصمیم بگیرید که با برندگان، با افراد مثبت، با افرادی که خوشحال و خوش بین هستند، ارتباط برقرار کنید.

  اجتناب از مردم منفی که منبع اصلی بسیاری از نارضایتی ها در زندگی هستند یاعث خواهد شد تا خوش بین تر باشید. پس حل آن از امروز به بعد یعنی اجتناب از افراد منفی باعث می شود تا استرس را از خود دور کنید. 

  ۴- غذای مثبت ذهن و روان

  همانطور که بدن شما به غذاهای سالم و مغذی احتیاج دارد، ذهن شما نیز به پروئتین و ویتامین ذهنی برای تغذیه احتیاج دارد و این غذاهای ذهنی شامل خواندن کتاب ها، مجلات و مقالات آموزشی الهام بخش یا انگیزشی هستند.

  ذهن خود را با اطلاعات و ایده های مثبت تغذیه کنید و احساس خوشحالی و اطمینان بیشتری را نسبت به خود و دنیای پیرامون تان داشته باشید.

  ذهن خود را به طور پیوسته با پیام های مثبت تقویت کنید تا بهتر فکر و عمل کنید، این امر باعث خواهد شد تا شما در زمینه ی کسب و کار خود توانایی و صلاحیت بیشتری داشته باشید.

  تماشای دوره ها و برنامه های آموزشی و دوره های آنلاین، دانش شما را تقویت می کند و باعث می شود تا شما در زندگی احساس خوبی داشته باشید.

  پس پیام ها و برنامه های مثبت را به عنوان غذاهای ذهن و یکی از راه های افزایش شخصیت مثبت جدی بگیرید.

  ۵- آموزش و توسعه مثبت

  تقریباً بیشتر افراد در جامعه، کار خود را با منابع محدودی شروع می کنند، گاهی اوقات بدون پول.

  بیشتر این افراد شروع به فروش خدمات شخصی، ارائه و به کارگیری استعدادها و توانایی های شخصی خود می کنند. بیشتر افرادی که الآن در سطح بالایی از ثروت و دارایی قرار دارند، یک روز از سطح پایین شروع کردند.

  معجزه آموزش و یادگیری مادام العمر و بهبود شخصی این است که شما در به دست آوردن ثروت، چابک می شوید و از آن برای رسیدن به موفقیت و استقلال مالی بهره برداری خواهید کرد.

  هنگامی که شما خود را به یادگیری، رشد و تبدیل زندگی به یک زندگی بهتر مشغول کنید، می توانید کنترل کامل زندگی خود را به دست آورید و به طور چشمگیری سرعت خود را به سمت بالا و پیشرفت افزایش دهید.

  ۶- عادات بهداشتی مثبت

  سلامت جسمی و ذهنی خود را جدی بگیرید. امروز تصمیم بگیرید می خواهید ۸۰، ۹۰ و یا ۱۰۰ سال عمر کنید. غذاهای سالم، طبیعی و مغذی بخورید و در خوردن تعادل داشته باشید. یک رژیم غذایی، دارای تأثیر فوری و مثبت بر روی افکار و احساسات شماست.

  پس تصمیم بگیرید تمرینات منظمی انجام دهید. قدم زدن و دویدن، شنا، دوچرخه سواری و یا کار کردن با تجهیزات ورزشی را فراموش نکنید.

  هنگامی که شما به صورت منظم تمرین می کنید، احساس شادتر و سالم تر و شخصیت مثبت تر خواهید داشت و سطوح پایین تری از استرس را تجربه می کنید.

  پس استراحت و آرامش فراوان داشته باشید. شما باید برای گذر از دوره های تنش و مشکلات زندگی، باتری خود را به طور منظم شارژ کنید.

  خستگی باعث می شود همه ی ما بزدل باشیم.

  برخی از عواملی که ما را به احساسات منفی می رسانند، عبارتند از: عادات بهداشتی ضعیف، محرومیت از خواب و کم خوابی، عدم تمرین و کار بدون توقف.

  پس برای اجتناب از احساسات منفی، عوامل بالا و تعادل در زندگی را دنبال کنید.

  ۷- انتظارات مثبت

  تمرین قانون جاذبه یکی از مهم ترین و قوی ترین روش هایی است که می توانید برای تبدیل شدن به یک فرد و شخصیت مثبت و برای اطمینان از نتایج مثبت در زندگی خود استفاده کنید. انتظارات شما تبدیل به پیشگویی های شما از زندگی خواهد شد.

  هر چیزی که انتظار دارید، با اعتماد به نفس در زندگی شما به وجود خواهد آمد. پس انتظارات خود را کنترل کنید و همیشه باید انتظار بهترین ها را داشته باشید.

  منتظر موفقیت باشید.

  زمانی که شما افراد جدیدی را ملاقات می کنید، انتظار دارید که محبوب باشید. انتظار برای رسیدن به اهداف عالی و ایجاد یک زندگی شگفت انگیز برای خودتان می تواند یک چیز عادی باشد، اگر شما به طور مداوم انتظار داشته باشید چیزهای خوب برای شما اتفاق می افتد.

  پس برای به دست آوردن شخصیت مثبت یک نگرش مثبت با تأییدات مثبت داشته باشید.

  همچنین بخوانید:  مثبت اندیشی - تکنیک های مثبت اندیشی

  ثبت دیدگاه

   • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت منتشر خواهد شد.
   • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

  برو بالا