عزت نفس و عمل-راه های افزایش عزت نفس و عمل
 • » مقالات » عزت نفس و عمل-راه های افزایش عزت نفس و عمل
 • امتیاز 4.00

  ما چگونه عزت نفس و عمل را تعریف می کنیم ؟

  عزت نفس به چه معناست ؟

  آیا به اعتماد به نفس پایین می گوییم ؟

  عزت نفس هم به عنوان اسم و فعل به معنی احترام و تحسین است .

  عزت نفس و عمل عزت نفس عزت مقاله عزت نفس و عمل

  عزت نفس یعنی اینکه چگونه بتوانیم نظر و ارزش خود را بیان کنیم .

  داشتن اعتماد به نفس پایین یعنی اینکه دیگران به شما احترام نمی گذارند و ارزش شما را کم می دانند .

  اگر شما اعتماد به نفس خود را کاهش دهید ؛ در حقیقت توانایی خود را برای موفقیت و کامیابی کاهش می دهید ؛ و همچنین نظرات منفی دیگران را جایگزین اعتقاد داشتن به خود می کنید . ممکن است افرادی اعتقاد داشته باشند که اعتماد به نفس بیش از حد غرور ایجاد می کند ؛ اما اگر شما از محدودیت های خود آگاه نباشید اعتماد به نفس واقعی برای شما به وجود نمی آید ؛ و باعث سقوط بزرگ برای شما می شود .

  اعتماد به نفس افراد را می توان از چشم های آنها خواند .

  عزت نفس وعمل,سابلیمینال,خودهیپنوتیزم-Self-esteem and exercise, subliminal, self-efficacy

  از یک طرف بعضی از افراد دارای اعتماد به نفس و بعضی دیگر فاقد اعتماد به نفس هستند . افرادی که دارای اعتماد به نفس پایین هستند و یا تظاهر به داشتن می کنند ؛ اگر در موقعیت های رهبری کردن و تصمیم گیری قرار بگیرند ؛ نمی توانند با اطمینان تصمیم بگیرند و دچار استرس می شوند . این افراد خود را در پوشش یک فرد واقعی قرار می دهند و تظاهر به داشتن چیزی که اصلاً ندارند می کنند ؛ و این گونه می شود که از مشکلات واقعی فرار می کنند و وقتی اشتباهی را مشاهده کنند قادر به قبول آن نیستند و هرگونه انتقاد را متوجه محیط بیرونی و افراد پیرامون خود و حتی افرادی که به او اصلاً مرتبط نیستند می کنند ؛ و تقاضای دیگران را بدون جواب می گذارند . این افراد به عزت نفس و عمل احتیاج دارند تا بتوانند خود واقعی شان را ثابت کنند . اعتماد به نفس و عزت نفس و عمل واقعی همواره مثبت و صادقانه است . هنگامی که یک فرد دارای اعتماد به نفس واقعی باشد ؛ به ندرت و حتی بعضی اوقات هرگز دچار استرس و اضطراب یا خشم نمی شود و انتقاد سازنده و معتبر را می پذیرد . اعتماد به نفس به این افراد در شرایط دشوار کمک خواهد کرد . آنها قادر هستند به دیگران کمک و از آنها کمک بخواهند و ترس از اینکه همه چیز را نمی دانند ، ندارند و آشکارا این امر را عنوان می کنند . پس عزت نفس و عمل واقعی این است که فرد از خود و محدودیت های خود آگاه باشد و برای خود تصمیم گیری کند و مسئولیت زندگی خود را بپذیرد و قبول کند در تعادل بهتر می تواند به موفقیت برسد .

  در ادامه مطلب چند مورد برای بالابردن عزت نفس و عمل در شخص متذکر می شویم .

  ۱- اعتماد به نفس طبیعی این است که فرد هنگام تغییر از خود سؤال کند ؛ و آنچه نیاز به بررسی است را انجام دهد و از این امر ترسی نداشته باشد .

  اعتماد به نفس ، و عزت نفس و عمل واقعی باعث می شود این تغییر شامل جستجوی روح شخصی و توانایی در نظر گرفتن پیشرفت های شخصی و قبول مسئولیت شخصی در قبال رفتارهای فرد باشد ؛ که این عوامل به روابط و توانایی او بستگی دارد .

  ۲- سرزنش و تأثیر آن بر عزت نفس و عمل و اعتماد به نفس

  سرزنش عمدتاً بی معنی است و اغلب به این صورت است که من نباید این کار را قبول می کردم و یا باید بهتر آن را انجام می دادم . هنگامی که شما این طور خود را سرزنش می کنید ، در حقیقت خود و اعتماد به نفستان را انکار کرده اید و وجود هرگونه خطا را لازم نمی دانید . گرفتن مسئولیت از خود باعث می شود شما درک مطلوب از آنچه اتفاق می افتد را تا حد زیادی پایین بیاورید . شما به جای سرزنش خود که بسیار منفی است ؛ از خود بپرسید که من چه کاری برای بهبود وضعیت می توانم انجام دهم ؟ چه چیزی را می توانم تغییر دهم ؟ نتیجه این تغییر چه خواهد بود ؟

  ۳- یکی دیگر از راههای بهبود عزت نفس و عمل ( و بهبود زندگی ) جلوگیری از به وجود آمدن کینه است و تنها راه آن یادگیری بخشش است .

  از نکات مفید دراین باره ( بهبود افزایش عزت نفس و عمل ) می تواند موارد زیر باشد .

  ۱- به خود بگوئید “من می توانم انجام دهم”

  ۲-  “من می توانم داشته باشم” و بر این باور هستم که می توانم به هر آنچه که در زندگی می خواهم برسم . می توانم آن را داشته باشم و یا خود آن را ایجاد کنم .

  ۳- تلاش کنید تا واقعیت خود را شناسایی یا پیدا کنید .

  اگر شما در زندگی جای خالی یا کمبودی دارید ، یکی از جواب هایش نداشتن اعتماد به نفس است .

  اگر شما زمان خود را صرفاً برای پیدا کردن واقغیت ارزشها و نقاط قوت خود در زندگی کنید ؛ آن موقع است که شاد و انرژی مثبت خواهید داشت و زندگی شما معنادار خواهد بود .

  در کل برای بهبود اعتماد به نفس و عزت نفس شما نیاز به تغییر دارید .

  بزرگترین تغییر این است که تفکر خود را تغییر دهید .

  شاید نیاز باشد در زندگی خود تغییراتی ایجاد کنید تا هدف واقعی خود در زندگی را بشناسید .

  اگر شما در زندگی گام های مثبت بردارید ؛ به توسعه و پیشرفت خود کمک کرده اید .

  شما برای تغییرات نیاز به زمان و انرژی دارید .

  پس صبور باشید تا به موفقیت برسید .

  موفق باشید .

  یک پاسخ برای “عزت نفس و عمل-راه های افزایش عزت نفس و عمل”
  1. مطلب خوبی بود. میشه در مورد عزت نفس مقالات بیشتری قرار بدین

  ثبت دیدگاه

   • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت منتشر خواهد شد.
   • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

  برو بالا