فرد موفق و متفاوتی باشید
 • » مقالات » فرد موفق و متفاوتی باشید
 • فرد موفق و متفاوتی باشید

  فرد موفق کیست ؟ موفقیت چگونه به دست می آید ؟ راه رسیدن به موفقیت و موفق بودن در زندگی چیست ؟ آیا متفاوت بودن همیشه خوب است ؟ بسیاری از مردم خواهان رسیدن به موفقیت در زندگی هستند اما این عمل آسان به دست نمی آید . بعضی از این افراد موفق بودن دیگران را می بینند و آنها را از تمام لحاظ قبول می کنند ؛ در حالی که خود را شاید هیچ وقت باور نکنند . پس به موفقیت نیز نمی رسند . شما با خواندن این مقاله می توانید به دیگران نشان دهید ؛ که شما نیز می توانید متفاوت و موفق باشید .

  رسیدن به موفقیت - فرد موفق و متفاوت بودن - متفاوت مقاله فرد موفق نوشته چگونه موفق شویم

  ۱- شروع به کار برای رسیدن به موفقیت ، و اینکه بتوانیم فرد موفق باشیم و  متفاوت بودن خود را نشان دهیم  داشتن یک ذهن مثبت و تازه است .

  یا به عبارتی دیگر باید برای شروع کار انرژی مثبت داشته باشید . برای این منظور تصور کنید که یک فرد موفق هستید . اینشتین می گفت : که ” تخیل از دانش مهم تر است ” . 

  تصور شما برای موفقیت باید واضح و روشن و از دقت خوبی برخوردار باشد . مهندسان راه و سازه در ابتدا یک پل را تصور می کنند و سپس آن را می سازند . پس خود را یک مهندس سازه در هر زمینه ای که دوست دارید در آن به موفقیت برسید ؛ تصور کنید .

  ۲- هر روز در ذهن خود چند دقیقه را به موفقیت خود اختصاص دهید ؛ مثلاً تصور کنید در یک فیلم بسیار موفق حضور دارید . موفقیت را مزه کنید و از آن به عنوان یک انگیزه برای شعله ور ساختن آتش موفقیت در خود استفاده کنید . هنگامی که انگیزه در شما به وجود آمد سعی کنید ؛ آن را به صورت سالم پرورش دهید . افراد موفق ، خود و مأموریت های خود را باور دارند . هنگامی که به خودباوری رسیدید ؛ شما نباید حول افرادی که خودشیفتگی شدیدی دارند ، باشید . چون این افراد مانع رسیدن شما به موفقیت در ادامه راه می شوند . البته برای این منظور و رسیدن به موفقیت و متفاوت بودن شما نباید همه آن چیزی را که در اختیار دارید ؛ قربانی کنید .  

  ۳- تصویر یک عنوان موفقیت آمیز

  یافتن هدف و یا هدف از زندگی را بیابید .

  برای این منظور علایق ، کارها و چیزهایی را که دوست دارید انجام دهید را شناسایی کنید ؛ هنگامی که آنها را شناسایی کردید از آن به عنوان هدف یا اهداف خود در زندگی بهره ببرید .

  پیدا کردن چیزی که به آن علاقه دارید ؛ به شما در ادامه راه انگیزه خواهد داد و کمکتان خواهد کرد . تصور کنید که مجبور هستید یک سه گانه شطرنج ( همزمان با سه نفر شطرنج بازی کنید ) انجام دهید . سخت است نه ؟ در این زمان در ذهن خود متصور شوید که این بازی را انجام می دهید و فرصت شرکت در بازی را به خود می دهید . این عمل آسانتر است . پس اگر هدفی دارید به آن عشق بورزید و از آن لذت ببرید ؛ و سعی نکنید به آن لطمه بزنید . این هدف مانند نوزاد نوپا کم کم رشد می کند و بالغ می شود . راههای مختلفی برای کشف کردن استعدادها و اهداف وجود دارد ؛ این راه ها می تواند موارد زیر باشد .

  ۳-۱- صحبت با یک مربی حرفه ای

  ۳-۲- استفاده از یک روانشناس خوب و مجرب

  ۳-۳- با استفاده از چند شغل ، یک شغل دیگر و متفاوت برای خود متصور کنید و سعی کنید آن را تجربه کنید .

  ۳-۴- در شغل ها دقت کنید تا ببینید یک کار کمتر برای انجام دادن در این شغل ها بیابید ( البته تمام موارد تکراری است ولی هنوز موارد زیادی است که می توان با تکرار این موارد و تغییر و تحول در شغل ها به اهداف از پیش تعیین شده رسید .

  فرد موفق,متفاوت بودن,رسیدن به موفقیت,سابلیمینال,خودهیپنوتیزم-Successful person, difference, achievement, subliminal, etioponomy

  ۴- تصویر عنوانی متفاوت و واضح

  در دیدگاههای موفقیت تفاوت وجود دارد .

  اهداف باید روشن و واضح و واقع بینانه باشد و استانداردهای شما برای رسیدن به موفقیت باید قابل سنجش باشد . پس شما نباید تمام زندگی خود را صرف رسیدن به یک هدف مبهم کنید . به عنوان مثال ، شما می خواهید در کار خود به خوبی پیشرفت کنید . در این کار شما پس از مدتی ارتقاء کسب می کنید ؛ و با خود فکر می کنید که آیا به هدف خود رسیده اید ؟ آیا همه کارهایی که انجام داده اید درست بوده است ؟ آیا به دست آوردن پول بیشتر هدف شما بوده است ؟ پس به معیار خود رجوع می کنید و می بینید هدف شما افزایش بهره وری به اندازه ۳۰% در یک مدت معین بوده است . اگر به این هدف و بالاتر از آن رسیده باشید ؛ از خود و کارتان احساس رضایت می کنید و اعتماد به نفس شما برای کارهای بعدی افزایش می یابد ؛ ولی اگر به هدف خود نرسیده باشید احساس تکمیل شدن و رضایت از کار نمی کنید ،

  در نتیجه اعتماد به نفس و عزت نفستان کاهش می یابد .

  ۵-  مهارت ها و امکانات و موارد مورد نیاز و جدول زمانی برای  رسیدن به اهداف و متفاوت بودن و تبدیل شدنتان به یک فرد موفق را شناسایی کنید . 

  مثلاً اگر می خواهید به یک سخنران خوب تبدیل شوید باید مواد اولیه از جمله یک فرهنگ لغت گسترده ، دانش در مورد موضوع سخنرانی ، نوشتن سخنرانی ، داشتن صدای رسا و واضح و مهارت برای ارائه هر چه بهتر سخنرانی داشته باشید .

  شما برای رسیدن به اهداف بلندمدت در این موضوع ( سخنرانی ) باید اهداف کوتاه مدت برای خود شناسایی کنید .

  ۶- یکی دیگر از اهداف برای تبدیل شدن به  یک فرد موفق و متفاوت بودن کنجکاوی در مورد خود و زندگی مان است . 

  بسیاری از افراد موفق یک کنجکاوی و پشتکار سیری ناپذیر داشته و دارند . اگر آنها نمی دانند که چگونه کاری را شروع کنند یا پاسخ سؤالی را نمی دانند ؛ به دنبال پیدا کردن جواب می روند . این پیدا کردن اغلب زمان بر است و آنها از این که برای کشف خود زیاد تلاش کرده اند ناخرسند نیستند و فقط مقصد و رسیدن به اهداف برای آنها دارای اهمیت است .

  ۷- کارهای دارای اهمیت کمتر را برون سپاری کنید تا به یک فرد موفق تبدیل شوید .

  برای رسیدن به هدف و موفقیت بعضی از کارها و وظایف را برون سپاری کنید .

  برون سپاری باعث می شود شما زمان رسیدن به اهداف خود را بهتر مدیریت کنید .

  ۸- مطالعه زندگی نامه افراد موفق یکی دیگر از راه های رسیدن به موفقیت است زندگی نامه افراد موفق را مطالعه کنید .

  ببینید آنها په کار می کنند ؟

  نقشه راه آنها چه بوده است ؟

  اگر می توانید با آنها صحبت کنید و از آنها برای پیشبرد اهدافتان کمک و راهنمایی بخواهید .

  مدل رویکردهای خود را با آنها در میان بگذارید و حول محور موفقیت آنها حرکت کنید .

  دو ویژگی تعیین متفاوت بودن فرد موفق : 

  ۱- افراد موفق هنگام مواجهه با موقعیت های جدید و تغییرات بزرگ به خود می گویند : ” میدونم این موقعیت خطرناک و ترسناکه اما انجامش میدم ” و شعارشان این است ” بترس ، اما انجامش بده ”

  ۲- متفاوت بودن افراد موفق باعث می شود هنگام رو به رو شدن با چالش های بزرگ زندگی ، به جای اینکه بگویند اگه نشد چی ؟

  به خود می گویند اگه شد چی ؟

  ” اگر این بار موفق شدم چی ” و ” اگر جواب مثبت بود چی ” .

  این تغییر رویه و رویکرد شما را از یک فرد منفی گرای ناخودآگاه به فردی مثبت اندیش تبدیل می کند .

  یادتان باشد وقتی می ترسید احتمال گرفتن تصمیم های اشتباه زیاد است .

  موفق باشید .

  ثبت دیدگاه

   • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
   • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

  برو بالا