افراد موفق – ۵ صفت افراد موفق
 • » مقالات » افراد موفق – ۵ صفت افراد موفق
 • افراد موفق – ۵ صفت افراد موفق

  successful people

  دستیابی به موفقیت صرفاً یک امر شانسی نیست. این مسئله امری است که فرد باید وقت خود را برای یادگیری یک تجارت با اعمال کردن و چسباندن دانش خود به آن بگذارد، این اعمال کردن حتی در زمان مواجهه با نگرانی ها و مشکلات و شکست های احتمالی در طول مسیر باید ثابت و حتی بیشتر از قبل باشد.

  در حالی که افراد موفق در تمام ابعاد ظاهر می شوند و در بسیاری از زمینه های مختلف کار می کنند، از طرفی دیگر، تمایل دارند ویژگیهای شخصیت کلیدی را به اشتراک بگذارند که به آنها کمک می کند تا به جلو حرکت کنند.

  در اینجا ۵ صفت افراد موفق وجود دارد که ما در ذیل آنها را ذکر خواهیم کرد.

  اگر شما بتوانید این صفات را در خود پرورش و آنها را به بخشی از عادت های روزانه تان تبدیل کنید؛ شانس موفقیت در زندگی و حرفه کاری تان افزایش می یابد.

  ۵ صفت افراد موفق شامل:

  ۱- اهداف و آرزوهای روشن و مشخص

  یکی از ویژگیهای افراد موفق، داشتن هدف روشن و واضح است. اهداف روشن، اهداف موفقیت آمیزی هستند. به جای اهداف مبهم مانند تبدیل شدن به یک فرد غنی و ثروتمند، اهداف فرد موفق مشخص خواهد بود. هدف آنها در امر ثروتمند شدن ” گسترش یک تا سه فروشگاه در دو سال آینده ” است.

  با روشن کردن وضوح در اهداف خود، در واقع به دست آوردن آن، بسیار امکان پذیرتر می شود. در این مورد ذکر ۲ نکته حائز اهمیت است: ۱- اهداف زمانی که سخت تر می شوند، در ادامه راه به عوامل خاص انگیزشی تبدیل می شوند. ۲- این اهداف، یک طرح برای حرفه و کار ارائه می دهند. پس اهداف را به نقاط قوت و قابل کنترل تبدیل کنید تا در ادامه راه جهت دستیابی به موفقیت شکست نخورید.

  ۲- نیروی پیشران

  یکی از مشخص ترین ویژگی ها و ۵ صفت افراد موفق ، نیروی پیشران آنهاست.

  هنگامی که اهداف روشن، شناسایی و تنظیم شدند، شما به یک نیروی پیشران خوب و مطمئن برای رسیدن به اهداف نیاز دارید. این ویژگی به اصطلاح ” آتش در شکم ” نامیده می شود و انگیزه افراد برای رسیدن به موفقیت است. این ویژگی به آنها یک تمرکز لیزری می دهد تا این افراد بتوانند همه ی توجه و تلاش خود را در جهت پیشرفت و رسیدن به رؤیاهای شان اختصاص دهند. یک فرد موفق با حس داشتن نیروی پیشران، خستگی ناپذیر است، زیرا او به توانایی های خود اعتقاد دارد و دارای اعتماد به نفس شگرفی برای رسیدن به موفقیت است. 

  ۳- تمایل به یادگیری

  یکی از مهم ترین صفت افراد موفق یا خصوصیات افراد موفق تمایل واقعی برای یادگیری است.

  افراد موفق معمولاً نمی توانند همه چیز را بدانند، آنها ذهن باز دارند. آنها سعی می کنند از همه و هر وضعیتی که در آن قرار می گیرند، یاد بگیرند. هر تجربه فرصت رشد می دهد.

  آنها اگر چیزی را نمیدانند به صراحت اعتراف می کنند که نمی دانند… و انگیزه برای رسیدن به هدف را مدام در خود می پرورانند و سعی می کنند تا دانش خود را مدام بهبود ببخشند، و زمانی که می فهمند، می توانند چیزی جدید یاد بگیرند، این قابلیت پذیرش ذهنشان را حفظ می کنند.

  یادگیری در طول عمر به این معنی است که آنها دائماً در حال یادگیری و در معرض ایده ها و الهام های جدید هستند. هنگامی که شما خود را در دانش غرق می کنید، زندگی حرفه ای خود را می توانید به مکان های باورنکردنی ببرید.

  ۴- صبر

  یکی دیگر از ۵ صفت افراد موفق صبر و شکیبایی است.

  صبر فضیلت است؟ اگر می خواهید موفق شوید. بله، در حالی که شاید این ویژگی هیجان انگیز نباشد، ولی می تواند بسیار ارزشمند باشد. همه ما می خواهیم هر چیزی در حال حاضر اتفاق بیفتد، ولی باید بدانیم که موفقیت زمان زیادی می برد. هر چیزی که ارزش دارد، زمان می برد و ارزش انتظار را دارد.

  افرادی که مجبورند کارهای بزرگی را انجام دهند، این را ( صبر ) تشخیص می دهند، و مایلند که موفقیت را کند اما به طور پیوسته در مسابقه برنده شوند. صبر به آنها اجازه می دهد تا حتی در مواجهه با ناسازگاری ادامه راه دهند؛ زیرا پیش بینی می کنند که از اشتباهات یاد بگیرند و ببینند که در آینده جذب پول و ثروت را برای خود آسان خواهند کرد.

  اگر شما بتوانید در بلندمدت صفت صبر را در خود پرورش دهید، با طول عمر و ثبات در حرفه خود، پاداش صبر خود را خواهید گرفت. 

  ۵- نظم و انضباط

  نظم و انضباط یکی دیگر از ۵ صفت افراد موفق است.

  موفقیت پاداش ثبات است، برای انطباق، شما باید نظم و انضباط داشته باشید. اگر یک هفته سخت کار کنید و سپس آن را رها کنید، نتیجه نخواهید گرفت. بسیاری از موفق ترین افراد، متوجه شده اند که ایجاد یک روال، یکی از کلیدهایی است که می توان با آن رؤیاهای خود را به واقعیت تبدیل کرد، زیرا این امر به آنها اجازه می دهد که در تلاش هایشان سازگار باشند. 

  روال هر کس کمی متفاوت خواهد بود؛ از فردی به فرد دیگر متفاوت است. با این حال، بعضی از روال معمول افراد موفق، ممکن است شامل زود بیدار شدن از خواب و کنترل کارهای روزمره از راه دور باشد؛ یا ۳۰ دقیقه خواندن هر روز برای افزایش دانش و توانایی خود در حوزه انتخابی باشد. با انطباق و انضباط و اختصاص دادن خود به رشد، شما پاداش زیادی در کار و زندگی خواهید گرفت. این یک ویژگی کلیدی است که به مردم اجازه می دهد که نه تنها موفقیت، بلکه طول عمر خود را در حرفه شان بالا و از آن لذت کافی را ببرند.

  برگرفته و منبع : entrepreneur.com

  3 دیدگاه برای “افراد موفق – ۵ صفت افراد موفق”
  1. سلام مقالات خوبی دارین

  2. به نظر من صفت دومی یعنی نیروی پیشران از همه مهمتره.

  ثبت دیدگاه

   • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت منتشر خواهد شد.
   • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

  برو بالا