رسیدن به خواسته ها ، چرا و چگونه؟

با کمی دقت در اطراف خود و تامل در رفتار نزدیکان و افراد مختلف متوجه خواهید شد تعداد اندکی از آنها دقیقا می‌دانند چه خواسته و آرزویی دارند و برای رسیدن به خواسته ها و آرزوهای خود تلاش می‌کنند.

 اگر می‌خواهید به خواسته های خود برسید، اولین کسی که باید متقاعدش کنی خودت هستی. 

اگر هنوز برای دستیابی به هر آنچه می‌خواهی متقاعد نشده باشی اعتقاد و باور پشت کلماتت چقدر خواهد بود؟ مطمئنا ناچیز.

 رسیدن به خواسته یعنی: 

تجسم کنی به خواسته خود می‌رسی. یعنی باور داشته باشی به آنچه می‌خواهی می‌رسی. یعنی برای رسیدن به آنچه می‌خواهی برنامه ریزی کنی. یعنی اجرا کردن برنامه هایت برای رسیدن به آنچه می‌خواهی. یعنی اصلاح کردن برنامه‌ها برای دستیابی به آن ها و در نهایت پافشاری و استمرار برای رسیدن به آنچه می‌خواهی.

رسیدن به خواسته ها ، چرا و چگونه؟

رسیدن به خواسته ها و آرزوها همواره از بزرگترین ذهن مشغولی های بشر بوده است. بخش زیادی از تلاش آدم‌ها صرف رسیدن به آرزوها می‌شود. بسیاری از انسان‌ها آرزوهای زیادی در ذهن دارند که ممکن است به برخی از آنها دست پیدا کنند و به برخی دیگر نیز تا لحظه مرگ هم نرسد.

احتمالا در رسیدن به آرزوهایتان سوالات زیر برای شما به وجود آمده

سوال هایی مانند:

 •  چه کار یا کارهایی برای سریع تر رسیدن به خواسته ها بایستی انجام داد؟
 • چگونه هر آرزویی در سر دارید به آن برسید؟
 • چه چیزهایی سبب می‌شود تا رسیدن به خواسته ها سریع تر یا آهسته تر انجام شود؟
 • چه موانعی می‌تواند منجر به نرسیدن افراد به خواسته ها و آرزوهایشان شود؟
 • چگونه آرزوها و خواسته های شما برای دیگران دست یافتنی است اما شما به آنها نمی رسید؟

در این مطلب می‌خواهیم به تمام راه های رسیدن به آرزوها و همچنین موانع و مراحل رسیدن به آنها بپردازیم. لطفا تا انتهای مطلب با ما همراه باشید تا به این سوالات پاسخ دهیم.

 

سریع ترین تکنیک ها و راه های رسیدن به آرزوها و خواسته ها با فرمول های معجزه آسا

اغلب انسان ها برای رسیدن به خواسته ها و آرزوهایشان حاضرند دست به هر کاری بزنند اما مهم این است که راهی که انتخاب کنیم صحیح و سریع تر از سایر مسیرها باشد و البته منجر به ایجاد دردسر و مزاحمتی برای دیگران نشود.

همچنین بهتر است راهی را پیدا کنیم تا به سرعت ما را به خواسته هایمان نزدیک تر کند.

در این بخش از مقاله می‌خواهیم به برخی از راه های رسیدن به آرزوها که توسط بسیاری از افراد و همچنین کارشناسان مورد تایید است و انجام شده است بپردازیم.

تکنیک های رسیدن به خواسته ها و آرزوها

 رسیدن به خواسته ها از طریق نوشتن

اولین و مهم ترین راه رسیدن به خواسته ها، نوشتن آنها داخل یک دفترچه یادداشت یا تبلت و سیستم و یا گوشی موبایلتان است. انسان ها برای دستیابی به هر خواسته یا آرزویی ابتدا بایستی یک مسیر و نقشه راه برای خود مشخص و ترسیم کنند تا بدین طریق بتوانند بیش از پیش با موانع راه و همچنین پستی و بلندی های مسیر تسلط یابند.

با نوشتن می‌توان نوع خواسته و همچنین انواع راه های رسیدن به آن را ثبت و بررسی نمود.

بسیاری از افراد موفق جهان همواره آرزوهای خود را روی یک تکه کاغذ یا دفترچه یادداشت می نویسند و به همراه دارند و به این طریق به خود یادآوری می‌کنند که برای رسیدن به موفقیت بایستی تمام تلاش خود را در جهت رسیدن به خواسته های خویش به کار ببرند.

 

رسیدن به خواسته ها از طریق کائنات و قانون جذب

رسیدن به خواسته ها از طریق برقراری ارتباط موثر و مداوم با کائنات و خواستن از آن‌ها برای کمک به شما یکی دیگر از راه های تحقق و رسیدن به آرزوها به روش مطمئن به شمار می‌آید.

همانطور که می‌دانید در اطراف ما کائنات دارای انرژی های زیادی هستند و در صورتی که بتوان با آن ها ارتباط برقرار کرد، آن ها نیز به این انرژی فرستاده شده از شخص پاسخ می‌دهند.

کائنات دارای انرژی نهفته ی قدرتمندی هستند که ناشی از یک منبع بزرگتر یعنی قدرت لایتناهی خداوند هستند.

در صورتی که به سوی کائنات انرژی منفی بفرستید آن‌ها نیز همین نوع انرژی منفی را به سوی شما می فرستند و در صورتی هم که انرژی خوب و مثبتی برای آن ها بفرستید مطمئن باشید که این انرژی به خود شما برگشته و نیروی شما را در رسیدن به خواسته هایتان بیش از پیش افزایش می‌دهد.

 

رسیدن به خواسته ها با شکرگزاری

یکی دیگر از راه های سریع و قوی برای رسیدن به خواسته ها، شکرگزاری است.

اگر نگاهی به سخنان بزرگان و روانشناسان و بسیاری از دانشمندان کنید متوجه می شوید که بسیاری از آنان، انجام عمل شکرگزاری را راهی قوی و حتمی جهت رسیدن سریع تر به آرزوها تعریف کرده اند. در ادیان مختلف نیز به این موضوع اشارات زیادی شده است.

 شکرگزاری سبب افزایش نعمات الهی و همچنین نزول برکات در زندگی انسان ها می‌شود و لذا راه رسیدن به خواسته ها را هموارتر خواهد ساخت. 

توصیه می‌کنیم حتما این مسیر را هم امتحان کنید تا از برکات آن بیش از پیش بهره مند گردید.

 

رسیدن به خواسته ها با تمرکز، تصویر سازی ذهنی و قدرت ذهن

امروزه روانشناسان ثابت کرده اند که با تمرکز و نیروی پنهان ذهن و تصویر سازی ذهنی می توان با قدرت هرچه بیشتر به خواسته‌ها رسید. کافیست در برهه‌های زمانی مشخص و منظم اقدام به انجام تمرکز کرد تا با نیروی درونی تمرکز بیشتر آشنا شوید.

بسیاری از اساتید موفقیت و انگیزشی همواره در تلاش اند تا نیروی ذهن را به عنوان یک عامل فوق العاده در رسیدن به خواسته ها معرفی کنند و در این مسیر تحقیقات فراوانی انجام داده اند که می توان به تمرکز ۶۸ ثانیه ای اشاره کرد. در این روش بایستی ابتدا در یک محیط آرام و بدون سر و صدا قرار بگیرید و بدون فکر کردن به حواشی زندگی، تنها به خواسته ی خود تمرکز و فکر کنید. بهتر است در این مواقع چشمان خود را ببندید.

بر اساس قانون ۶۸ ثانیه، در صورتی که افراد در این مدت زمانی به خواسته ها و آرزوهای خود تمرکز کنند، بدون شک و حتما به آنها می رسند.

اگر تابحال این روش را امتحان کرده اید پس بجنبید که خواسته ها در انتظار شما هستند. همچنین می توانید از دیگر تکنیک‌ها و آموزش های تقویت تصویر سازی ذهنی و تجسم خلاق استفاده کنید و نتایج آن را در تحقق رویاهای خود لمس کنید.

 

رسیدن به خواسته ها با ای اف تی

یکی دیگر از راه های رسیدن به خواسته ها، روش ای اف تی می‌باشد که از جمله جدیدترین متدهای دستیابی به آرزوها و اهداف انسان ها است و توسط بسیاری از محققان و روانشناسان توصیه شده است.

در این روش که آن را روش رهایی ذهن نیز می گویند شخص اقدام به خنثی نمودن هیجانات درونی و سپس جذب خواسته ها و همچنین دفع بیماری های روحی و درونی همچون افسردگی، کاهش وزن، اضطراب و تشویش ها، خستگی، ملالت، دلسردی و بی انگیزه بودن می‌کند.

همین احساسات منفی که در درون انسان می توانند با ساخت و پرورش افکار منفی مانع از تلاش وی برای رسیدن به اهداف شود، در صورتی که وجود نداشته باشند راه رسیدن به خواسته ها بسیار هموارتر از همیشه خواهد بود بنابراین راحت تر می توان به آرزوها رسید. از روش ای اف تی همچنین برای جذب پول و ثروت و موفقیت های بزرگ نیز بهره می‌گیرند.

 

دیگر راه های رسیدن به خواسته ها

رسیدن به خواسته ها با متافیزیک از دیگر روش ها سریع برای دستیابی به آرزوها و اهداف محسوب می شود که کاملا اثبات شده است و می تواند در این راه، کمک چشمگیر و موثری به افراد نماید.

یکی دیگر از راه های دستیابی به خواسته ها، از طریق قدرت پنهان ضمیر ناخودآگاه صورت می‌گیرد که در صورت امکان در مطالب بعدی به آن هم می‌پردازیم.

از دیگر راه های آسان رسیدن به موفقیت و دستیابی به رویاها می توان به استفاده از جملات تاکیدی و همچنین جملات انگیزشی اشاره کرد. می توانید این کار را باز هم آسانتر کنید و آن استفاده از جملات و عبارات تاکیدی در قالب پیام‌های سابلیمینال است.

جملات انگیزشی دستیابی به آرزوهای ما را فراهم می‌کنند و به ما بینش و الهام هرکاری را می‌دهد.

جملات تاکیدی و تکرار آنها در واقع روشی تلقینی برای تأثیر گذاشتن بر ضمیر ناخودآگاه است.

سابلیمینال روشی برای القای جملات تاکیدی مثبت به ضمیر ناخودآگاه افراد برای تغییر باورهای محدود کننده و منفی به باورهای مثبت، تنها با گوش دادن به موسیقی است.

دستیابی به خواسته ها از طریق مدیتیشن یا مراقبه نیز روشی است که از قدیم همواره در میان انسان های مختلف وجود داشته است.

تمرین رسیدن به آرزوها و خواسته ها به کمک شکرگزاری ، قانون جذب و نوشتن

یک تمرین عملی ساده برای رسیدن به آرزوها به وسیله قانون جذب، شکرگزاری و نوشتن

خواسته خود را بنویسید و خدا را بابت آن شکر کنید. نحوه شکرگزاری شما باید به گونه ای باشد که به خواسته خود رسیده اید. مثلا: خدایا شکرت بابت خرید خانه ای که می‌خواستم یا خدایا از تو سپاسگزارم بابت ارتقاء شغلی که منتظرش بودم.

این تمرین را در یک بازه ۲۸ روزه و هر روز دوبار و هر دفعه خواسته و جملات سپاسگزاری خود را ۱۰ بار بنویسید.

نکاتی که باید در اجرای تمرین دقت کنید

 • سعی کنید جملات خود را بدون تغییر هر روز بنویسید و تکرار کنید.
 • از جملات و عبارات مثبت استفاده کنید.
 • جملات خود را با احساس خوب و مثبت همراه کنید.

 

موانع رسیدن به آرزوها و آنچه می خواهید

در زیر به طور خلاصه به برخی از موانع رسیدن به آرزوها به صورت مختصر اشاره می کنیم:

 • اهمال کاری ،تنبلی و عدم تلاش
 • کامل گرایی ( کمال گرایی )
 • عدم شناخت مسیر
 • نداشتن نقشه راه
 • دلسردی و بی انگیزه بودن
 • خستگی و بی حالی
 • عدم اعتقاد قوی به هدف
 • عدم اعتماد به نفس
 • ترس از قضاوت دیگران
 • افزایش حس شکست در خود
 • احساس نادانی و خودکم بینی

 

مراحل رسیدن به آرزوها

 • تصمیم گیری
 • هدف گذاری
 • برنامه ریزی
 • ترسیم نقشه راه
 • افزایش انگیزه درونی
 • شکرگزاری
 • استمرار در مسیر
 • عدم توجه به نکوهش‌های دیگران
 • بررسی دقیق موانع و سرعت گیرهای مسیر
 • اعتقاد و اعتماد به نفس
 • کمک خواستن از خداوند

 

سخن نهایی درباره رسیدن به خواسته ها

در این مطلب با انواع راه های رسیدن به خواسته ها و مراحل و موانع آن ها آشنا شدیم. راه هایی از قبیل رسیدن به خواسته به وسیله نوشتن، قانون جذب و کائنات، شکرگزاری. رسیدن به آرزوها با تمرکز و تصویر سازی ذهنی و تکنیک های ای اف تی. همچنین در انتها یک تمرین ساده را قرار دادیم تا به کمک آن به خواسته های خود برسید. امیدواریم از این مطلب لذت برده باشید.

لطفا نظرات و پیشنهادات و تجربیات خودتون از رسیدن به آرزوها و رویاهایتان را در بخش دیدگاه ها با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

مطالعه بیشتر