عوامل موفقیت در کسب و کار – موفقیت در کارها با یک ساعت زودتر از خواب بیدار شدن!

Success factors in business

اگر شما یک ساعت زودتر از خواب بیدار شوید می توانید کارهای مورد علاقه تان را انجام دهید، این کارها همان کارهای دلخواه شما است نه کارهایی که هر روز و به صورت روزمره انجام می دهید، لحاظ کردن این زمان می تواند عملکرد شما را بهبود ببخشد و شما را به یک زندگی مثبت و عالی برساند و انرژی مثبت را به شما هدیه بدهد. 

با زودتر از خواب بیدار شدن، بهره وری شما می تواند تا حد زیادی افزایش یابد. پس این کار می تواند یک دلیل مهم و یکی از عوامل موفقیت در کسب و کار برای شما باشد.

در اینجا نکاتی را بیان می کنیم تا از این زمان حداکثر استفاده را ببرید.

۱- برای یک روز یا یک هفته جلوتر حرکت کنید.

هر روز، روی برنامه های آینده خود تمرکز کنید و از آن ها فراری نباشید. این کار نه تنها تجربه لذت بخش تر با استرس کمتر به دنبال خواهد داشت بلکه باعث می شود از زمان خود نیز بهره و نهایت استفاده را ببرید. بدین ترتیب مغزتان به اندازه کافی استراحت می کند و می توانید بدون هیچ استرسی برای برنامه های آتی خود آماده شوید.

مثلاً وقتی بدانید با شروع روز باید کارهای اداری را انجام دهید و وقتی به منزل بازگشتید باید به سراغ پرداخت قبض ها بروید، کارتان ساده تر می شود؛ تا اینکه خسته و درمانده به خانه برسید و تازه به دنبال این باشید چه کارهای دیگری باید انجام شود.

۲- به دنبال یادگیری مستقل باشید.

از عوامل موفقیت در کسب و کار یا موفقیت شغلی، بهبود و افزایش مهارت های ارتباطی خود با دیگران است.

شما با یک ساعت زودتر بیدارشدن می توانید برای بهبود مهارت های ارتباطی دلخواه خود تلاش کنید.

اگر شما بتوانید زمان اضافی در اختیار را به یک فرصت خوب برای یادگیری برنامه نویسی یا طراحی یا انجام یک سرگرمی جذاب تبدیل کنید، با انجام این کارها ناخودآگاه باعث افزایش شور و اشتیاق و تحریک مغز خود می شوید و به گسترس تعاملات اجتماعی خود کمک شایانی خواهید کرد.

انسان با یادگیری و پیشرفت شادتر است. معمولاً افراد بعد از اتمام مدرسه یا دانشگاه به توسعه ذهن خود نمی پردازند؛ اما جا دادن این کارها در برنامه روزمره می تواند مزایای زیادی برای شما به دنبال داشته باشد.

۳- آغاز یک عادت جدید برای پیشرفت

یک ساعت زودتر از خواب بیدار شوید و این زمان را صرف توسعه یک عادت جدید کنید. این عادت می تواند به صورت خاص و بزرگ مثل شناخت هر چه بیشتر توانایی ها و استعدادها، برنامه ریزی برای آینده، متمرکز شدن بر روی هدف، بهبود و رشد شخصی ( افزایش اعتماد به نفس ) یا به صورت عام و شاید جزئی تر مثل نوشتن پستی در وبلاگ شخصی، ارسال ایمیل، ارتباط با یک نفر، گسترس تعاملات اجتماعی و فردی و … باشد. به خودتان زمان و فرصت دهید تا به این برنامه های روزانه عادت کنید و به فواید آن در طولانی مدت دست یابید.

۴- ورزش کردن را به عنوان یکی از عوامل موفقیت در کسب و کار جدی بگیرید. 

فقط ۱۵ دقیقه تمرین ورزشی در روز می تواند باعث سلامتی و تناسب اندامتان شود. اگر ورزش از برنامه های روزانه شماست، پس نیاز نیست آن را جزء عادت های جدید خود لحاظ کنید. وقتی زمان زیادی ندارید یا ضربان قلب تان به شدت بالا رفته، انجام یک ورزش سریع می تواند باعث کاهش استرس شود.

ورزش اول صبح یا پیاده روی روزانه راهی سریع برای شروع یک روز خوب و احساس داشتن بهره وری بالاست.

۵- تفکر مثبت و راهی برای افزایش هوش و حافظه

تفکر، فعالیت مؤثری است که معمولاً توجهی به آن نمی شود.

تفکر فقط فرصت تمرکز نیست، بلکه می تواند ارزش های زیادی به دنبال داشته باشد. تفکر درباره عملی کردن یک تصمیم مشخص، چالش برانگیز است، زیرا نیاز به صرف زمان و انرژی ذهنی دارد.

اگر فکر کردن را به اولویت خود برای رسیدن به انتخاب هایتان تبدیل نکنید، جامعه انتخاب های خود را به شما تحمیل می کند.

با تفکر و تأمل در مورد کارهای خود به انتخاب های بهتری می رسید و می توانید روی خودتان سرمایه گذاری کنید.

با سرمایه گذاری روی خودتان می توانید به موفقیتی که خواهان آن هستید، برسید.

من به دنیا قول داده ام قبل از مردن، نمیرم؛ تا به اهداف و آرزوهایم برسم. شما چطور؟

مطالعه بیشتر