فرد موفق و متفاوتی باشید
 • » مقالات » فرد موفق و متفاوتی باشید
 • فرد موفق و متفاوتی باشید

  فرد موفق و متفاوتی باشید!

  موفقیت چگونه به دست می آید؟ راه رسیدن به موفقیت و موفق بودن در زندگی چیست؟ آیا متفاوت بودن همیشه خوب است؟

  بسیاری از مردم خواهان رسیدن به موفقیت در زندگی هستند اما این عمل آسان به دست نمی آید. بعضی از این افراد موفق بودن دیگران را می بینند و آنها را از تمام لحاظ قبول می کنند؛ در حالی که خود را شاید هیچ وقت باور نکنند . پس به موفقیت نیز نمی رسند . شما با خواندن این مقاله می توانید به دیگران نشان دهید ؛ که شما نیز می توانید متفاوت و موفق باشید.

  رسیدن به موفقیت - فرد موفق و متفاوت بودن - متفاوت مقاله فرد موفق نوشته چگونه موفق شویم

  ۱- شروع به کار برای رسیدن به موفقیت ، و اینکه بتوانیم فرد موفق باشیم و متفاوت بودن خود را نشان دهیم  داشتن یک ذهن مثبت و تازه است.

  یا به عبارتی دیگر باید برای شروع کار انرژی مثبت داشته باشید . برای این منظور تصور کنید که یک فرد موفق هستید . اینشتین می گفت : که ” تخیل از دانش مهم تر است ” . 

  تصور شما برای موفقیت باید واضح و روشن و از دقت خوبی برخوردار باشد . مهندسان راه و سازه در ابتدا یک پل را تصور می کنند و سپس آن را می سازند . پس خود را یک مهندس سازه در هر زمینه ای که دوست دارید در آن به موفقیت برسید ؛ تصور کنید.

  ۲- هر روز در ذهن خود چند دقیقه را به موفقیت خود اختصاص دهید ؛ 

  مثلاً تصور کنید در یک فیلم بسیار موفق حضور دارید . موفقیت را مزه کنید و از آن به عنوان یک انگیزه برای شعله ور ساختن آتش موفقیت در خود استفاده کنید . هنگامی که انگیزه در شما به وجود آمد سعی کنید ؛ آن را به صورت سالم پرورش دهید . افراد موفق ، خود و مأموریت های خود را باور دارند . هنگامی که به خودباوری رسیدید ؛ شما نباید حول افرادی که خودشیفتگی شدیدی دارند ، باشید. چون این افراد مانع رسیدن شما به موفقیت در ادامه راه می شوند . البته برای این منظور و رسیدن به موفقیت و متفاوت بودن شما نباید همه آن چیزی را که در اختیار دارید ؛ قربانی کنید.  

  ۳- تصویر یک عنوان موفقیت آمیز

  یافتن هدف و یا هدف از زندگی را برای موفق بودن و موفقیت را بیابید.

  برای این منظور علایق ، کارها و چیزهایی را که دوست دارید انجام دهید را شناسایی کنید ؛ هنگامی که آنها را شناسایی کردید از آن به عنوان هدف یا اهداف خود در زندگی بهره ببرید.

  پیدا کردن چیزی که به آن علاقه دارید ؛ به شما در ادامه راه انگیزه خواهد داد و کمکتان خواهد کرد . تصور کنید که مجبور هستید یک سه گانه شطرنج ( همزمان با سه نفر شطرنج بازی کنید ) انجام دهید . سخت است نه ؟ در این زمان در ذهن خود متصور شوید که این بازی را انجام می دهید و فرصت شرکت در بازی را به خود می دهید . این عمل آسانتر است . پس اگر هدفی دارید به آن عشق بورزید و از آن لذت ببرید ؛ و سعی نکنید به آن لطمه بزنید . این هدف مانند نوزاد نوپا کم کم رشد می کند و بالغ می شود . راههای مختلفی برای کشف کردن استعدادها و اهداف وجود دارد ؛ این راه ها می تواند موارد زیر باشد.

  ۳-۱- صحبت با یک مربی حرفه ای

  ۳-۲- استفاده از یک روانشناس خوب و مجرب

  ۳-۳- با استفاده از چند شغل ، یک شغل دیگر و متفاوت برای خود متصور کنید و سعی کنید آن را تجربه کنید .

  ۳-۴- در شغل ها دقت کنید تا ببینید یک کار کمتر برای انجام دادن در این شغل ها بیابید ( البته تمام موارد تکراری است ولی هنوز موارد زیادی است که می توان با تکرار این موارد و تغییر و تحول در شغل ها به اهداف از پیش تعیین شده رسید.

  فرد موفق,متفاوت بودن,رسیدن به موفقیت,سابلیمینال,خودهیپنوتیزم-Successful person, difference, achievement, subliminal, etioponomy

  ۴- تصویر عنوانی متفاوت و واضح برای موفق بودن

  در دیدگاههای موفقیت، تفاوت وجود دارد.

  اهداف باید روشن و واضح و واقع بینانه باشد و استانداردهای شما برای رسیدن به موفقیت باید قابل سنجش باشد . پس شما نباید تمام زندگی خود را صرف رسیدن به یک هدف مبهم کنید . به عنوان مثال ، شما می خواهید در کار خود به خوبی پیشرفت کنید . در این کار شما پس از مدتی ارتقاء کسب می کنید ؛ و با خود فکر می کنید که آیا به هدف خود رسیده اید ؟ آیا همه کارهایی که انجام داده اید درست بوده است ؟ آیا به دست آوردن پول بیشتر هدف شما بوده است ؟ پس به معیار خود رجوع می کنید و می بینید هدف شما افزایش بهره وری به اندازه ۳۰% در یک مدت معین بوده است.

  اگر به این هدف و بالاتر از آن رسیده باشید ؛ از خود و کارتان احساس رضایت می کنید و اعتماد به نفس شما برای کارهای بعدی افزایش می یابد ؛ ولی اگر به هدف خود نرسیده باشید احساس تکمیل شدن و رضایت از کار نمی کنید، در نتیجه اعتماد به نفس و عزت نفستان کاهش می یابد.

  ۵-  مهارت ها و امکانات و موارد مورد نیاز و جدول زمانی برای  رسیدن به اهداف و متفاوت بودن و تبدیل شدنتان به یک فرد موفق را شناسایی کنید.

  مثلاً اگر می خواهید به یک سخنران خوب تبدیل شوید باید مواد اولیه از جمله یک فرهنگ لغت گسترده ، دانش در مورد موضوع سخنرانی ، نوشتن سخنرانی ، داشتن صدای رسا و واضح و مهارت برای ارائه هر چه بهتر سخنرانی داشته باشید .

  شما برای رسیدن به اهداف بلندمدت در این موضوع ( سخنرانی ) باید اهداف کوتاه مدت برای خود شناسایی کنید.

  ۶- یکی دیگر از اهداف برای تبدیل شدن به  یک فرد موفق و متفاوت بودن کنجکاوی در مورد خود و زندگی مان است.

  بسیاری از افراد موفق یک کنجکاوی و پشتکار سیری ناپذیر داشته و دارند . اگر آنها نمی دانند که چگونه کاری را شروع کنند یا پاسخ سؤالی را نمی دانند ؛ به دنبال پیدا کردن جواب می روند . این پیدا کردن اغلب زمان بر است و آنها از این که برای کشف خود زیاد تلاش کرده اند ناخرسند نیستند و فقط مقصد و رسیدن به اهداف برای آنها دارای اهمیت است.

  ۷- کارهای دارای اهمیت کمتر را برون سپاری کنید تا به یک فرد موفق تبدیل شوید.

  برای رسیدن به هدف و موفقیت بعضی از کارها و وظایف را برون سپاری کنید.

  برون سپاری باعث می شود شما زمان رسیدن به اهداف خود را بهتر مدیریت کنید.

  ۸- مطالعه زندگی نامه افراد موفق یکی دیگر از راه های رسیدن به موفقیت است.

  زندگی نامه افراد موفق را مطالعه کنید.

  ببینید آنها په کار می کنند ؟

  نقشه راه آنها چه بوده است؟

  اگر می توانید با آنها صحبت کنید و از آنها برای پیشبرد اهدافتان کمک و راهنمایی بخواهید.

  مدل رویکردهای خود را با آنها در میان بگذارید و حول محور موفقیت آنها حرکت کنید.

  دو ویژگی تعیین متفاوت بودن فرد موفق: 

  ۱- افراد موفق هنگام مواجهه با موقعیت های جدید و تغییرات بزرگ به خود می گویند : ” میدونم این موقعیت خطرناک و ترسناکه اما انجامش میدم ” و شعارشان این است ” بترس ، اما انجامش بده “

  ۲- متفاوت بودن افراد موفق باعث می شود هنگام رو به رو شدن با چالش های بزرگ زندگی ، به جای اینکه بگویند اگه نشد چی ؟

  به خود می گویند اگه شد چی ؟

  ” اگر این بار موفق شدم چی ” و ” اگر جواب مثبت بود چی ” .

  این تغییر رویه و رویکرد شما را از یک فرد منفی گرای ناخودآگاه به فردی مثبت اندیش تبدیل می کند.

  یادتان باشد وقتی می ترسید احتمال گرفتن تصمیم های اشتباه زیاد است.

  موفق باشید.

  ثبت دیدگاه

   • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت منتشر خواهد شد.
   • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

  برو بالا